Bachova květová terapie

  Tato terapie není žádná relaxační metoda, při které by terapeut prováděl klientovi masáž pomocí květin.

  Je to metoda, při níž terapeut v rozhovoru s klientem, který mu sděluje své psychické a zdarvotní problémy, vybere z 38 Bachových esencí ty nejvhodnější, které podpoří vyladění psychiky.

  Terapeut naředí do užívací lahvičky maximálně 7 esencí . Klient pak tyto esence užívá v minimální dávce 4 x 4 kapičky denně.

  Existuje 38 Bachových květových esencí a každá z nich se zaměřuje na určitý stav mysli nebo emocí. Neléčí fyzická onemocnění. Harmonizuje mysl, usnadňuje průchod přirozené obranyschopnosti těla. To znamená, že lidé mohou podporovat své léčení sami.

  Dr. Bach říkával: “Není třeba léčit následek, ale příčinu! Emoce jsou nemoce.“ Psychický stav velmi ovlivňuje zdravotní stav člověka. Velmi často nemoc vzniká po dlouhodobé, psychické zátěži. A proto lze pomocí těchto esencí opět nastolit psychickou harmonii člověka. Například se dají použít u těchto stavů: strach ze zkoušek, tréma, dlouhodobé stresy jak v rodině tak v zaměstnání, problematické těhotenství, noční pomočování.

  Nejčastější otázky

  Kolikrát denně bych měla užívat esence? Existuje doporučené dávkování?

  Ano, doporučené dávkování je 4 x denně 4 kapky ze zvolené esence. Samozřejmě, klidně můžete užívat i častěji, záleží na vás, jak se cítíte. Nejvhodnější doba pro užívání esencí je ráno, hned po probuzení, pak kolem poledne, odpoledne a samozřejmě na večer.

  Pro užívání Bachových esencí nejsou žádná omezující pravidla, klidně můžete pít kávu, používat mentolovou zubní pastu... Pouze neolizujte kapátko a snažte se  esence užívat aspoň 5 minut před jídlem nebo 5 minut po jídle...

  Pro koho jsou Bachovy esence určeny?

  Originální květové esence Dr. Bacha jsou určeny pro všechny věkové kategorie, od těhotných maminek, malých kojenců, batolat, dětí až po seniory vysokého stáří...

  V období těhotenství se dokonce doporučují vzhkledem k tomu, že chrání jak budoucí maminku, tak i miminko před negativními emocemi a pomáhají udržovat skvělou duševní i fyzickou kondici.

  Dále jsou určeny také pro zvířata, která na ně reagují velmi příznivě a okamžitě.

  Využijete je také i pro rostliny.

  Mohu originální květové esence užívat i s jinou terapií?

  Ano... Květy můžete opravdu bez obav užívat i s jinými léky či terapiemi... (s homeopatickou léčbou, s jinou bylinou léčbou, s antidepresivy, s jinými chemickými léky...)

  Originální květové esence Dr. Bacha nemají žádné vedlejší účinky, jsou zcela přírodního původu a jsou schopné s každým pracovat individuálně, to znamená, že se přizpůsobují jak vašemu tělu, tak i vašemu chápání a vnímání. Tím jsou naprosto ojedinělé a bezpečné.

  Jak působí originílní květové esence Dr. Bacha?

  Působení originálních esencí Dr. Bacha vám můžeme vysvětlit na jednoduchém příkladě.

  Člověk je zaměstnán už několik let ve stejné práci, kde se nic nemění a pořád se všechno odvíjí úplně stejně, stereotypně...Člověk však začne toužit po změně a chce ji uskutečnit... Může sáhnout po vhodné esenci. Esence však sama za sebe tuto situaci nezmění, ale pomůže vidět člověku situaci jinak, vidět všechny možnosti a pomůže mu bez obav a vnitřních bloků situací projít a dospět k pozitivní a vhodné změně.

  Esence pomáhají otevřít jeho opravdový potenciál. Tím mohou být až revoluční!!!

  Pomáhají projít přes pocity viny, váhavosti, přes strachy, nejistoty... Projít přes tyto momenty a otevřít se tomu nejlepšímu co v nás doopravdy je!!!

  Jak dlouho trvá, než začnou esence působit?

  Esence pracují velice rychle, především v akutních situacích... Pokud jste například unaveni po náročném pracovním dnu a vezmete si Olivu, její účinek pocítíte velice rychle. Stejné je to i s Krizovou esencí, která je speciálně připravená právě pro akutní použití a dostavují se u ní opravdu pozitivní a výrazné výsledky.

  Tam, kde se však jedná o dlouhodobější problém, může trvat nějkou dobu, než se esence dostane k jeho opravdovým kořenům. Každý je jiný, a tak je těžké zevšeobecnit, kdy přesně zlepšení pocítíte... Ale výsledku byste si již mohli všimnout po třech týdnech pravidelného užívání.

   

  Doba konzultace: 60 min.       

  Cena: 400 Kč