Masáže a rehabilitace

   

  Pro podporu léčby:

   

  Masáže jsou nejen velmi příjemná záležitost, ale napomáhají k navrácení vitality a rovnováhy celého systému.

   

  Klasická masáž

   

  Aplikuje se pro uvolnění svalového napětí, prokrvení svalů a relaxaci jednotlivých partií těla a nebo relaxaci těla celého.

  Lymfatická masáž

   

  Jedná se o jemnou masáž, která zajišťuje drenáž lymfy v celém systému. Tato masáž se používá při podpoře léčby otoků (nohou, rukou) a bolestech kloubů. Je vhodná i jako pooperační terapie (např. u otoků rukou po rakovině prsu), působí preventivně proti rakovině, pomáhá při detoxikaci těla a omezuje tvorbu křečových žil. Dále se může používat jako velmi účinná podpora léčby celulitidy a nadváhy v kombinaci se zábaly a naší novinkou - vibrační plošinou. Velmi dobře se tato metoda osvědčila při odstraňování bolestí tvz. těžkých nohou. Tuto masáž je možno provádět ručně anebo přístrojem Lymfoven.

  Reflexní masáž

   

  Bowenova tlaková masáž

  Spočívá v aplikaci mírného tlaku a pohybu napříč přes svaly nebo svalové úpony na anatomicky přesně stanovených místech těla. Lze tím dosáhnout uvolnění svalového napětí, zlepšení prokrvení a oběhu lymfy v organismu, uvolnění energetických bloků a obnovení energie. Má velmi široké uplatnění, např. při bolesti hlavy, zad, kříže, kostrče, svalové křeči, zamrzlém ramenu, svalové bolesti, tenisovému loktu, nočním pomočování, nadýmání, nevolnosti, otocích, závratích, nervozitě, stresu a mnoha dalších zdravotních potížích.

  Reflexologie nohou

  Tato metoda vyžívá meridiánových drah a akupresurních bodů, které jsou na ploskách nohou a odpovídají jednotlivým orgánům v těle. Díky tomu můžeme touto metodou příznivě ovlivnit zdravotní stav jednotlivých orgánů a orientačně zjistit jejich dysharmonii. Dále je tak možné harmonizovat celkový stav a uvolňovat např. bolestivé blokády zad.